Đoković posle preokreta do četvrtfinala turnira u Banjaluci, namučio ga tinejdžer

0
Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se danas u četrvtfinale turnira Srpska open u Banjaluci, pošto je savladao osamnaestogodišnjeg Francuza Luka Van Aša sa 2:1 po setovima 6:7, 6:3, 6:2.

Đoković je do pobede nad 87. igračem na ATP listi stigao posle dva sata i 42 minuta igre.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku, u kom je Van Aš slavio sa 7:4.

Do izjednačenja Đoković je stigao brejkovima u trećem i devetom gemu drugog seta.
U odlučujućem setu prvi je do brejka stigao Francuz, ali je najbolji teniser sveta u drugom, četvrtom i osmom gemu oduzeo servis protivniku i stigao do pobede.
U četvrtfinalu, Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Dušana Lajovića i Francuza Gregora Barera.